1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stells [14]
2 years ago
13

Likeee i need help please man please

Mathematics
1 answer:
11Alexandr11 [23.1K]2 years ago
3 0

Answer: this is so easy you got this

Step-by-step explanation:

YOU WILL NEVER SUCCEED IF YOU DON’T TRY

search it up if you really need help

You might be interested in
A baby gains 11 pounds in its first year of life. The baby gained 4 1/4 pounds during the first four months and 3 1/2 pounds in
FromTheMoon [43]
Yhe baby gained 3 1/4 pounds
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
True or false? A triangle with sides of lengths 10, 24, and 27 is a right triangle.
Genrish500 [490]
The hypotenuse is the longest side of a right angle triangle. Also,
hypotenuse² = base² + height²

Checking if the equation, Pythagoras theorem, is satisfied:

27² = 10² + 24²
729 ≠ 676

Thus, this is not a right triangle.
4 0
3 years ago
Find perimeter of a regular Pentagon sides 3.3cm long
tatuchka [14]
6.6 + 12.12 =18.18.
5 0
3 years ago
1. Five more than a number is eight.
kolezko [41]

Answer

<u>3</u>, the number is 3

Step-by-step explanation:

work backwards, do 8-5 to get three. you can check to see if you're right by adding 5 to 3, which gives you 8.

4 0
3 years ago
What are some strategies for deciding which of two numbers is greater ? Give examples
Vera_Pavlovna [14]
A strategy is making a vertical number line or rounding the numbers
7 0
3 years ago
Other questions:
  • How can you write the improper fraction 263/10 as a decimal?
    8·1 answer
  • What does quad mean in quadratic equestion ?
    15·2 answers
  • AB = 4x
    13·1 answer
  • 4 pounds of kitty litter cost $1.92. What is the price per ounce?
    12·2 answers
  • Find the distance between the points (-4, 6) and (-1,5).
    8·1 answer
  • X2 + 3x + 2<br> What is the factor?
    7·1 answer
  • Is -3/9 greater than -0.33
    15·1 answer
  • What is the greatest common factor of x4, x2, and x?
    7·1 answer
  • What is pie? explain​
    6·1 answer
  • A sandwich shop sells 4 veggie subs for every 5 turkey subs. The shop sold 27 subs today. How many of each kind did they sell?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!