1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bearhunter [10]
1 year ago
7

What is the exact value of tan(−π4)? Enter your answer in the box.

Mathematics
1 answer:
kondor19780726 [428]1 year ago
4 0

Answer:

What is the exact value of tan(−π4)? is 20

You might be interested in
BRAINLY!! 20 POINTS!!
mario62 [17]
A. the mean remains the same. 

For more info: brainly.com/question/4249234

Hope this helps love!
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
a athlete jumps 4 distances in a long jump challange. witch jump dose not round to 4.7 meters? 4.746?,4.680?,4.647?,4.733?.
olga nikolaevna [1]

Answer:

4.647

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
(Urgent) Worth 10 points 7.3
Novosadov [1.4K]

Step-by-step explanation:

A straight line adds up to 180°

m+3m=180°

4m=180°

m=45°

3m=45°

angle CBD=3(45)

=135°

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
A box of 25 munchkins cost $5.46 what is the unit rate per munchkin
timurjin [86]

The unit rate per munchkin is $0.22.

<h3>What is Division?</h3>

Division is one of the four fundamental arithmetic operations, which tells us how the numbers are combined to form a new one.

The cost of 25 munchkins cost $5.46, therefore, the unit rate of each munchkin can be written as,

\text{Cost of unit munchkin} = \dfrac{\text{Total cost of munchkins}}{\text{Number of munchkins}}\\\\\text{Cost of unit munchkin} = \dfrac{\$5.46}{25}=\$0.2184 \approx \$0.22

Hence, the unit rate per munchkin is $0.22.

Learn more about Division:

brainly.com/question/369266

#SPJ1

5 0
2 years ago
Pls help will be epik
DiKsa [7]
13 units.

Since both are negative, and they’re just asking for distance between, you can just subtract 12 from 25 to get 13.

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Explain how to write 5/8 as a product of a whole number and a unit fraction
    14·1 answer
  • (2x + 1)(x + 2)<br> Multiply the following polynomial
    12·1 answer
  • What does the "b" in y=mx+b form stand for?
    12·2 answers
  • What does coeffient stand for
    10·2 answers
  • Describe how to solve the following equation. Explain why you do each step. n/3=15
    11·2 answers
  • What is n^+8n+16 in factored form​
    8·1 answer
  • PLS I NEED HELP WITH MORE THAN SO LOOK IN COMMENTS AFTER SOME ANSWERS THIS&gt; DONT ANSWER ANYTHING THAT HAS NOTHING TO DO WITH
    9·2 answers
  • 11. The radius of a circle H is 7.5 inches. Calculate the diameter of the circle.
    14·1 answer
  • State three different between the fundamantal and derived quantities​
    6·1 answer
  • HELLLLLPPPPPPP MEEEEEEE PLZZZZZZZZZZZ
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!