1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qaws [65]
2 years ago
14

How do you solve 9/y = 12? This is a two step equation

Mathematics
1 answer:
NARA [144]2 years ago
8 0

Answer:

108

Step-by-step explanation:

12x9=108

108/9 = 12

You might be interested in
Somebody help me plzz
Alex Ar [27]

Answer:

60

Step-by-step explanation:

straight line =180

180-120=60

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Who can answer this question
Anarel [89]
34 just look at your number and you get it
3 0
3 years ago
What is the complementary angle<br> of 65 degrees
-BARSIC- [3]

The angle of 25° is the complement of the angle of 65° and the angle of 65° is the complement of the angle of 25°.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the explicit fomula for this sequence
tigry1 [53]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

2(5)^4-1 = 2(5)^3

2*125 = 250 and 250 is the 4th term

7 0
2 years ago
- x is at least - 4 but no more than 3.
anyanavicka [17]

Answer:

- 4 \leqslant  - x \leqslant 3  \\  4 \geqslant x \geqslant  - 3

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Lynne used 3/8 cup of flour and 1/3 cup of sugar in a recipe. what number is a common denominator for 3/8 and 1/3?
    7·2 answers
  • Mountain climber Joe climb to a mountain peak that was 1200 feet above its base and 1500 feet east of it base , mountain climber
    14·2 answers
  • Bella has sampled the heights of 30 students at Ridgemont High and obtained a mean of 64.2 inches. He constructs a 90% confidenc
    5·1 answer
  • What is the gcf of 28 and 70
    14·2 answers
  • For ten weeks, you recorded the growth of five rabbits. Each rabbit was given unlimited freshwater, but was fed a different type
    8·1 answer
  • there are 27 small cubes arranged in a 3 by 3 by 3 cube. The top and sides of the cube are painted red. How many of the 27 small
    5·1 answer
  • Write and solve an equation to find the width w of the rectangle. Explain how you know what units to use with the answer
    6·1 answer
  • 1. Mike makes a commission of 8.5% on each TV set sold at store. Each TV costs $120. How much money will he make as commission i
    5·1 answer
  • Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
    5·1 answer
  • Samantha correctly solved the equation x2 -4x= 4 by completing the square. Which equation is part of her solution?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!