The unit rate would be 11/2. Hope this helped.
The answer would be:
C. 144in2
hope that helped
<span>24 cans costs £6
6/24 = 0.25 each can
5 * 0.25 = </span><span>£1.25
answer: </span>£1.25 for <span>5 cans</span>
Answer:
none are identical
Step-by-step explanation:
ctddtydtytdytdytyddtydtytydtyjy
Answer:
Yes.
Step-by-step explanation:
You can find it out by factoring but ill do it easier way.
(x + 1 ) = 0 put the first and second equation to 0
x = -1
x³ + 2x² - 5x - 6 = 0 Now plug in the x in the equation
(-1)³ + 2(-1)² - 5(-1) - 6 = 0
0 = 0
so (x + 1) is a factor.