To find unit rates with money divide the price by the amount.
In total there are 534 spaces, but 476 are occupied.
Occupied spots cannot be parked in.
The answer is 534 - 476, which equals 58 available spots.
Answer:
Step-by-step explanation:
Evaluate 6(5-(6-5)-3) = 6(5-1-3) {first solve innermost bracket}
= 6* (5-4) = 6*1 =6
Answer:
35x.40=14
Step-by-step explanation:
you multply $35 by .40 because that is the remaining cost from 60%
Answer:
1.23
Step-by-step explanation:
They already give u the amount of oz in a gram, so you would want to multiply 0.035 by 37.