Ok so if you add the two 1/4's you will find how much gas she needs total to complete the trip. So do 1/4 + 1/4 and get 1/2. Next you can see that 3/4 is larger than 1/2, so she has enough gas.
Hope that helps!
Answer:
A
Step-by-step explanation:
Automatically if you use the intercept (where it cuts the line) which would be 3.
Answer:
$21 / 6 burgers= price per burger
$3.50 per burger
Brainiest plz?