The price of 16 oz candy is $4.82.
Determine the unit price of candy.
Answer:
Charlie would have to work 7 hours to make $126.
Step-by-step explanation:
198 ÷ 11 = 18
$18 - 1 hour
126 ÷ 18 = 7
Answer:
Just a guess but I think 5
Step-by-step explanation:
The top right square on all boxes is the difference of the second box and the first box which equals the third box. This rule is applied to all of the other boxes so if I'm not wrong the question mark should be 5
Answer:
35
Step-by-step explanation:
A triangle has a total of 180 degrees. To find the missing angle, we subtract 113 and 32 from 180 to get the answer.
No don't pleeeeeeassssseeer