7 oz bag:
110 ÷ 7 = 15.7143¢ per oz
9 oz bag:
146 ÷ 9 = 16.2222¢ per oz
So the answer is the 7 oz bag, hope this helps!
Answer:1 and 1/16
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
17=70h
Divide each side by 70
It would be 14 mins and 33 seconds