1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katrin2010 [14]
2 years ago
15

Can someone answer my earlier question in math its 20 points

Mathematics
2 answers:
Ilya [14]2 years ago
8 0

Answer:

Sure I already reviewed it rn so once I have the answer I'll answer it on that page:)

Step-by-step explanation:

9966 [12]2 years ago
3 0

Answer: Math is the answer

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Have do you solve -4-1
ad-work [718]

Answer:

-5

Step-by-step explanation:

add them together (-4)+(-1) make a t chart it'll help you out

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What value of n makes the equation true?
goldenfox [79]

Answer:

n=10

Step-by-step explanation:

You need n to be 10 because: y^20= (y^10)^2

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
if it is friday then letica family will have pizza for dinner. if letica family has pizza for dinner, letica will song at the di
stiv31 [10]

Answer:

the first statement

Step-by-step explanation:

it's the first one because on the second one the family members name is letica and the family is letica so it cant be both

5 0
2 years ago
Identify the variable expression that is not a polynomial.
Blababa [14]
I think the answer is A.33 not a polunomial
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Every month Tanesha pays a fixed fee of $10 to use the parking lot at her workplace. She must also pays $2 each day that she par
Gnom [1K]
10 + 2x • the amount of days in the month
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Graph the equation m: 9x +3y=18
    9·1 answer
  • Meredith has a book report coming up in a couple of weeks. She still has 3/4 of her book to finish reading. She decides to read
    7·1 answer
  • A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
    11·1 answer
  • Triangle P is similar to triangle Q. Which statement is TRUE concerning the slope of the line formed by the hypotenuse of each t
    13·2 answers
  • Lincoln is working two summer jobs, making $13 per hour lifeguarding and $23 per hour tutoring. Last week Lincoln earned a total
    9·1 answer
  • 20 plus -14 explain how you know
    7·2 answers
  • Y is inversely proportional to the cube root of x
    15·1 answer
  • How do I solve a=b/c² for b
    10·1 answer
  • A house on market was valued at 386,000. After several years the value decreased by 18%. By how much did the houses value decrea
    12·1 answer
  • What does the ratio 4: 18 represent in this situation?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!