Stores d and e, you have to divide the cost by the ounces.
7/8 + 1/4 * 5/6....no parenthesis means we do the multiplication first
7/8 + 5/24 =
21/24 + 5/24 =
26/24 which reduces to 13 / 12 or 1 1/12
Answer:
its 5y−30
2
Step-by-step explanation:
Because lets put this problem in slope form. The form is Y=mx+b
ok now lets put it with the number Y=2/5+6
Answer:
square root of 325
Step-by-step explanation: