The unit rate is $1.97 per lightbulb. Multiply $1.97 by 7 to get 13.79
Move the decimal point to the right one place value.
1.7 x 10 = 17
17 is your answer
hope this helps
Answer:
bro I thought someone else answered your question
Answer:
36.90
Step-by-step explanation:
41 X 0.10 = 4.10
41 - 4.10 = 36.90
H weill spend 36.90 dollars.
Please mark brainliest!
Have a great day!