1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sweet-ann [11.9K]
3 years ago
8

What’s the answer to this question y’all?

Mathematics
1 answer:
Paraphin [41]3 years ago
7 0
The answer is D, because you are finding X, not a whole number. You can also find the answer by process of elimination
You might be interested in
Libanea bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?
muminat

Answer: 4 tomatoes

Step-by-step explanation:

Divide 3.36 by 0.84 = 4

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Give s reason to divide 15 into 3 equal groups
liubo4ka [24]
Divide the cookies to each friend. each friend gets 5 cookies
7 0
3 years ago
What is the missing numerator?
Jet001 [13]
The answer is b)04 I did this on my test and got it correct
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 500-10x80+60 equal??
Sholpan [36]

Answer:

-240

Step-by-step explanation:

500 - 800 + 60

= -300 + 60 = -240

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
A lunch bill $12 before tax. If tax on the bill is 7.5%, what is the total cost of the lunch including tax?
Paladinen [302]

Answer:

$12.90

Step-by-step explanation:

To solve, multiply the cost before tax with tax, and then add the number gotten to the original amount.

12 x 7.5% = 12 x 0.075 = 0.9

12 + 0.9 = 12.9

$12.90 is your answer.

~

7 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help
    9·1 answer
  • Wheres the waffle iron
    12·2 answers
  • What is the slope of the line with equation y=9x
    12·2 answers
  • Precalculus class questions
    8·1 answer
  • A 2 pound of bag of corn costs $3.52. What is the price per ounce?
    6·1 answer
  • What are the next three terms in the sequence 4, -1, -6, -11, ...?
    14·1 answer
  • Si a cero se le resta cualquier número entero el resultado siempre es el
    15·1 answer
  • How do i solve for angle 1 and 2?​
    7·2 answers
  • Geometry..already got hw
    5·1 answer
  • Will give brainliest
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!