Multiply first, then add. 12 times 7 = 84. Then add 8. 84 + 8 = 92.
A is the correct answer to this question because AC and BC differ because the B must be changed to an A.
Step-by-step explanation:
$1.80 per pound
The amount she's supposed to buy it is
1.80 × 12.5 = $22.5
She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved
$22.5 - $21.25 = $1.25
the amount she saved per pound is
1.25/12.5 = $0.1 per pound
Answer:
uwuwueuusisisiskd itsu92723737283 uwu sussy bakak 01010q0q is the answer
Step-by-step explanation:
shsisijs because ur susssy UwU