Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
60°
90°+30°=120°
180°_120°=60°
x=8
3(x-10)=-6
3x-30=-6
3x=24
3w+8=50
3w=50-8=42
w= 42/3=14