Answer: 3a = (0, 1) 3b = (2, 1) 3c = (2.5, 1) 3d = (1.6, 1)
4a = (2, 3.5) 4b = (2, 3) 4c = (2, 5.375)
<u>Step-by-step explanation:</u>
The length of AB is 6 and is horizontal (affects the x-coordinate)


***********************************************************************************
The length of AB is 5 and is vertical (affects the y-coordinate)

Hi! Your answer is 11358.24 dollars. I hope that helps!
Answer:
Price per ounce is $0.062
Step-by-step explanation:
Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce
Firstly, we need the total ounce value
1 pound = 16 ounce
so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces
So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces
So 40 ounces = $2.48
price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce
Is there a picture so I can help