If 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets.
1 answer:
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
You might be interested in
Answer:
85%
Step-by-step explanation:
9+51 = 60
(51/3) ÷ (60/3) = 17/20
(17/20)% = 85%
3x-17......................
The length is 11 units. x3
Answer: D 120%
Step-by-step explanation:
0.98 . Z z. ...... z .. .