1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zepelin [54]
9 months ago
6

Paula got $10.50 from her grandparents on her birthday. She earned $4.45 by babysitting. How much money is this in all? c HAPPY

Mathematics
1 answer:
Aloiza [94]9 months ago
8 0

We have the following:

To calculate the total money, you have to add the amounts that Paula won, as follows

\begin{gathered} T=10.5+4.45 \\ T=14.95 \end{gathered}

Which means that in total they are $ 14.95

You might be interested in
Mason spent $4.82 for a gallon of milk. How much would Mason spend on 4 gallons of milk?
baherus [9]
The correct answer is A $4.28 x 4 = $19.28
5 0
1 year ago
What is 200×300?<br><br>A. 60,000<br><br>B. 5,000<br><br>C. 50,000<br><br>D. 6,000​
GrogVix [38]

Answer:

A. 60,000

Step-by-step explanation:

The answer is A because 2 × 3 is 6 then you add the 4 0's. So it would be 60,000

7 0
2 years ago
Hamid bought 4.5 pounds of strawberries. The total cost of the strawberries was 8.10. How much did each pound of strawberries co
Ray Of Light [21]

Answer:

<h2>1.80 per pound of strawberries</h2><h2 />

Step-by-step explanation:

8.10 / 4.5 pounds = 1.80 per pound of strawberries

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
X- 12 = 5x2 in standard form
Rudik [331]

Answer:

It is: -5x^2 + x - 12 = 0

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
7.2 is 250% of what number
Vlada [557]

Answer:

its 18

Step-by-step explanation:

i took this testtttttttttttt

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • (c) if the mean thickness is 10 micrometers, what should the standard deviation of thickness equal so that the probability that
    11·1 answer
  • Evaluate the following expressions when x=-4 and y=4
    11·2 answers
  • PLEASE HELP IM DYING AND DUMB
    13·2 answers
  • Please help solve <br> 5!3!/6! = ?
    9·2 answers
  • What do you think is worth more 200 shares or penny pickles or 1 share of exxon
    10·1 answer
  • Hola, me podrían ayudar a simplificar está ecuación?<br> 5x^2-7x(3x-8)+3x^2-8x+3
    7·1 answer
  • What is the value of x?<br> Enter your answer in the box.
    14·1 answer
  • Robert ties 9 bows in 7 minutes. How many bows can he tie in 14 mins
    14·2 answers
  • PLZ HELP NEED RN!!!!!
    15·2 answers
  • What is the value of W?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!