The price of 3.4 pounds of apples at $.60 per pound is how much money?
1 answer:
Hey there Olivia0,
The price of 3.4 pounds of apples is $0.60 per pound. How much is the total?
Answer:
1 pound = $0.60
3.4 pounds = $0.60 x 3.4
= $2.04
Hope this helps :D
<em>~Top♥</em>
You might be interested in
Answer:
the function shows growth of a factor of 2
Step-by-step explanation:
Answer:
-6, -2, 2, 6, 10
Step-by-step explanation:
Answer:
ehdd
Step-by-step explanation:
porire
Answer:
3j + 21
Step-by-step explanation: