Answer:
0.33
Step-by-step explanation:
Answer:
mbnmf mkvdv dlbj fbljkf mgmbv m
Step-by-step explanation:
vk gmb flkmvfvv
Cost per kg=(total cost)/(total kg)
total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24
total cost=10+24=$34
total kg=2+8=10
cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
Answer:(gf)(3)=g(3)f(3) g(a)=3a+2 or g(3)=3(3)+2=9+2 =11 f(a)=2a−4 f(3)=2(3)−4=6−4=2 g(3)f(3)=112. Answer
Step-by-step explanation: