1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex73 [517]
2 years ago
5

HURRY PLS what number is 0.01 more than 253,498 ?

Mathematics
2 answers:
Arisa [49]2 years ago
7 0

Answer:

253,498.1?

Step-by-step explanation:

Reika [66]2 years ago
5 0

Answer:

253,498.1 orrrrr 153,499

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help meeee!! :(
kirill115 [55]
The function for x=3 is 1
5 0
2 years ago
If a box of cereal that is 12.5 ounces costs $2.78, what is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
Reptile [31]

Answer: A) $4.50 per ounce

Step-by-step explanation: All you do is divide 12.5 by 2.78. You should get 4.4964028777, which, when rounded up to the nearest cent, should equal $4.50

Hope you found this helpful!

5 0
2 years ago
What is the interquartile range of this data set 2,5,9,1118,30,42,55,58,73,81
kogti [31]

Answer:

49

Step-by-step explanation:

If so  the inter quartile range = 58 - 9 = 49

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
I WILL GIVE U BRIANLIEST THING!!!
Allisa [31]

Answer:

y=6x+5

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Will the perimeter of a
Julli [10]
Sometimes I’m pretty sure
6 0
2 years ago
Other questions:
  • chelsea's little brother packs 7 toys. if each toy weighs 1 3/4 ounces how any ounces does his baa weigh
    6·2 answers
  • What is the percent of 16 and 80
    12·1 answer
  • Help Please " Usually Ellis rides his bicycle 5 4/5 miles a day. Today he rode half his usual distance. How far did he ride. A:2
    10·1 answer
  • Five friends each buy a shirt that cost $15 and a pair of shoes that cost $50. Write an expression to show how much total money
    14·1 answer
  • Help with 25,27,and 28
    11·1 answer
  • A company is testing a new protein shake which they claim works better than their existing brand in improving an athlete's perfo
    12·1 answer
  • What characteristics can be seen in the graphs for a system that have one solution, no solution or infinitely many solutions?
    6·1 answer
  • Find the value of x in the figure below.<br> Assume that the lines are parallel.
    5·1 answer
  • At a community fund raiser event, bracelets cost $3 and necklaces cost $6. Complete the patterns in
    10·1 answer
  • Can someone help pls
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!