6 total letters, 3 vowels. 3/6, or 1/2.
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
0.23
Step-by-step explanation:
Using either long division or a calculator, divide 23 by 100; you will get the result 0.23.
Answer:
TUP and PUQ
Step-by-step explanation:
Adjacent angles share a common vertex and common side, but don't overlap.