1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kondaur [170]
3 years ago
12

-21 +3 = -9r in the form of -2(x-p)2+q=​

Mathematics
1 answer:
denis-greek [22]3 years ago
4 0

Answer:

1.28 Step-by-step explanation: got

You might be interested in
Please help me
Lina20 [59]
The area of the irregular polygon is 26 square units.
7 0
3 years ago
The product of two rational numbers is ____ rational<br>A. sometimes<br>B. always <br>C. never
tensa zangetsu [6.8K]
B. always rational is yur anwer

7 0
3 years ago
If 4 pounds of oranges is $2.99. how much is one pound.
brilliants [131]

Answer:

$00.74(.75) rounded is $00.75

Step-by-step explanation:

2.99 divided by 4 = 0.7475

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP QUICK I NEED THIS TO PASS
garri49 [273]

Answer:

Add all numbers and you get 2160

Then 2160÷2= 1080

This is average price.

If I'm right so,

Please mark me as brainliest. thanks!!!

6 0
2 years ago
Five gallons of gas cost $13.25. What is the price per gallon
masya89 [10]
Use unit rate 13.25 on bottom 5 on top 1 on top or bottom and x on the bottom or top of where ever you put the 1 then cross multiply and divide
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Line j passes through points (10, 10) and (1, 3). Line k is parallel to line j. What is the slope of line k?
    7·1 answer
  • How to solve -2 = -6 + 4v?
    9·2 answers
  • Over a four-week period, Gail earned the following commissions:
    7·2 answers
  • Which of the following is equal to sqrt25x^7y^4?
    14·1 answer
  • Which graph represents the function f(x)=(3/2)-x squared
    13·1 answer
  • Y+3x=5<br><br> How do i solve this?
    11·1 answer
  • Given the equation a/b=c/d , what is the value of d. Show your solution
    10·1 answer
  • What is the value of a yearly compensation package that includes a $54,000 salary, the full cost of a $250-per-month health insu
    6·2 answers
  • HELPPPPP PLEASEEEE I BEG YOUUUUUU
    6·2 answers
  • Customers can pick their own apples at well orchards. They pay $6 to enter the orchard and $2 per pound for the apples they pick
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!