1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jeka94
3 years ago
11

Eddie sells homemade pies for $10 each. marsha sells pies for $8, and on one particular day, sells 3 more pies than eddie sells.

if they made the same amount of money today, how many pies did each of them sell?
Mathematics
1 answer:
serg [7]3 years ago
5 0
Eddie sold 12 pies and Marsha sold 15 pies.
They both made $120.
Find multiples of 8 that are divisible by 10
You might be interested in
Cassie rolls a fair number cube with 6 faces labeled 1 through 6 she rolls the number cube 300 times which results is most likel
ollegr [7]
It depend upon what you roll it could be 6 because there are 6 faces are the dice 
3 0
3 years ago
What is total between 152000 and 500​
Rufina [12.5K]

Answer: 152,500

hope it helps

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve log660 – log630.
Misha Larkins [42]
The answer would be log62...
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify the expression by combining like terms. 16+8−3+6−9
lyudmila [28]
Answer=18
First step combine the positive like terms
16+8+6
|
|
\/
30
Second step is to combine negative like terms with 30
30-3-9

When you do this you add 9 and 3 together since they are similar to each other so it equals 12 there for the equation becomes.....
30-12

Final answer 18
4 0
3 years ago
Sdxfgchbjnkml,kjnihugyftrd
dalvyx [7]

Answer:

A ig                             But ask mrs boomhower or mrs martinez reject

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 225.286 rounded to hundredths on a numberline
    7·2 answers
  • A solar collector is placed on the roof of a house
    5·1 answer
  • Please slove step by step for both
    11·2 answers
  • Determine the rate and the unit rate. $18 for 6 volleyballs
    11·1 answer
  • A local business has 1492 employees. The number of employees who have children is 966. The number of employees who drive to work
    14·1 answer
  • What is the median of the data set:348,349,354,355,357,359,360,367,37,381,386,388,388
    10·2 answers
  • In math class, there are 4 students to every 2 teachers. What is the ratio represented?
    5·1 answer
  • Which is greater 2 1/3 or 2.3
    5·2 answers
  • A rental car costs $35 for the day plus $2 per mile. Amelia can spend no more than $89 to rent a car for a day trip. Write an in
    6·1 answer
  • Chelsea is graphing the function f(x) = 20(One-fourth)x. She begins by plotting the initial value. Which graph represents her fi
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!