1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
timurjin [86]
3 years ago
9

Solve and graph. c – 10 + 3c -2 B. C 3 D. C < -2

Mathematics
2 answers:
Radda [10]3 years ago
7 0
I think that since their is no = sign you can’t have just one nimber because you can’t fully simplify... I got 4c-12
natima [27]3 years ago
7 0
Answer: I got 4c- 12 too
You might be interested in
Please help!!! Will give brainly!! 50 points. No wrong answers!!
Mrac [35]

The three little lines through the sides of the triangle mean all three sides are equal. Because all three sides are equal the three inside angles would aso be equal.


The three angles of a triangle need to equal 180, so we can divide 180 by 3 to find what each angle is:

180 / 3 = 60.


Now we can set the equation with x in it to equal 60:


7x +4 = 60

Subtract 4 from each side:

7x = 56

Divide each side by 7:

x = 56 / 7

x = 8



5 0
3 years ago
What is the value of z in the equation 11 + z = 6?<br><br> 66<br> 5<br> −5<br> 1
Lady_Fox [76]
-5 will be your answer. Hope this helps!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Juan went out to lunch with five friends. They decided to divide the bill evenly among them. Juan estimated that his lunch cost
Lina20 [59]
Juan’s lunch would have costed less if he paid separately. his lunch is 5.25
the bill 37.20
37.20 / 5
$7.44 each kid
7.44 - 5.25 = 2.19
$2.19 less if he paid separately
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
2(2x+3)=3(3x+1)<br> Duýdhdhdjjdjdjđm
Vlada [557]

Answer:

12

Step-by-step explanation:

.......................

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How much does 4 7/5 kg of candy cost if 5/6 kg costs 7.50
inn [45]

Answer:

$48.60

Step-by-step explanation:

4 7/5 is a funny way to express a fraction... but anway..... if this is correct, then the answer is as follows:

5/6 kg ------> cost $7.50

1 kg ----> costs $7.50 ÷ 5/6 kg = $9

4 7/5 kg ------> costs $9 x (4 7/5) = $9 x (27/5) = $48.60

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Based on research by barsh and colleagues (2000), _____ genes appear to be related to body weight regulation.
    8·1 answer
  • I have to build a box for my scouting project with a volume of 36 cubic centimeters. The base of the box is 6 cm long and 2 cm w
    14·1 answer
  • 24 is 40% of what number
    13·2 answers
  • Tessa bought stock in a restaurant for $288.00. Her stock is now worth $383.04. What is the percentage increase of the value of
    11·1 answer
  • If today is Sunday, then Theodore is either playing soccer or watching television. If Theodore is playing soccer (regardless of
    10·2 answers
  • MY
    11·1 answer
  • (ii) 5ab +5 - 6ab - 1<br> How to do this ?
    5·1 answer
  • The baker pays $0.50 per pound for sugar and $0.75 per pound for butter. WRITE AN EXPRESSION (not solve) that shows how much the
    12·1 answer
  • What is the equation of the line graphed below
    15·1 answer
  • Angles ABC and DBE are vertical angles where m∠ABC = (5x + 5)° and m∠DBE = (6x − 3)°.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!