Answer. 4 hours
Step-by-step explanation:
48 + 8 + 8 + 8 + 8
$8 an hour and it $32 =4 hours and since they already using $48 for the movie if the they explore the town for 4 hours and then leave it will $80 in total spent
Answer:
A rectangle is a parallelogram with d. four congruent angles
Step-by-step explanation:
A rectangle has four right angles meaning they are congruent.
Answer:
7) Mean = 48 8) Mean = 59.6 9) Mean = 31.6 10) Mean = 42.1
Median = 47.5 Median = 61 Median = 32 Median = 40
Mode = 72 Mode = 90 Mode = 46 Mode = 51
Range = 66 Range = 79 Range = 34 Range = 51
Step-by-step explanation:
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound