1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ad libitum [116K]
3 years ago
13

Round 123361 to the nearest 1000

Mathematics
2 answers:
kogti [31]3 years ago
8 0

Ans: 123000

because 3361 gets rounded to 3000

Zolol [24]3 years ago
5 0
Answer: 123000

It's because 3 is not higher than 5 so it turns into a zero along with all the numbers on the right
You might be interested in
What is -3 1/3 - 2 it has to be a negative or positive whole number or fraction
Anestetic [448]

<em>《</em><em>°</em><em>♡</em><em> </em><em>i think that the answer to this question is -5 1/3</em><em> </em><em>(</em><em>-16</em><em>/</em><em>3</em><em>)</em><em> </em><em>hope this helps!</em><em> </em><em>♡</em><em>°</em><em>》</em>

8 0
3 years ago
What is the slope of the line? (4,4) and (1,1)
abruzzese [7]
You would put 4-1 over 4-1 so the slope would be 3/3 which is one 
so slope=1
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What can 385/64 be simplified to?
yarga [219]
\frac{385}{64} (an improper fraction) can be simplified to 6 \frac{1}{64} (a mixed number)
8 0
3 years ago
Rearrange the word theet
jonny [76]

Answer: The word rearranged could be teeth.

:)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mrs.E bought 3 drinks and 5 sandwiches for $25.05 and Mr.E bought 4 drinks and 2 sandwiches for $13.80. How much does each drink
MAVERICK [17]

Answer:

$1.35

Step-by-step explanation:

Set up a system of equations, where d represents the price of one drink and s represents the price of one sandwich:

3d + 5s = 25.05

4d + 2s = 13.80

We can solve this by elimination by multiplying the top equation by -2 and multiplying the bottom equation by 5.

-6d - 10s = -50.1

20d + 10s = 69

Add them together:

14d = 18.9

d = 1.35

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Band students at Lowell High School sell candy every year as a fundraiser. Last year, they sold 90 boxes of truffles and 77 boxe
    11·1 answer
  • 168 ounces<br> 14 boxes<br><br> How much does the spaghetti in each box weigh? Find the unit rate.
    13·2 answers
  • I need help immediately with these two problems.
    15·1 answer
  • Ming weighed a bag of soil for a science experiment. The weight was 2.003 kg. She then removed 0.520 kg of soil from the bag. Ho
    14·2 answers
  • What and equal 40 and -13
    10·1 answer
  • Tanisha spends $20.90 on 9.5 quarts of strawberries for the shortcake. What is the price of each quart of strawberries?
    10·1 answer
  • Draw a number line from 100 to 200.
    9·1 answer
  • Does anyone know how to do this. will give first person brainliest!
    6·2 answers
  • Help plsssss!!!!!!!!!!!!!
    6·2 answers
  • Find the slope and y intercept
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!