1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
anyanavicka [17]
3 years ago
7

Express in scientific notation 472.3 in decimal form

Mathematics
2 answers:
Brut [27]3 years ago
7 0
The answer is 4.723×102
LiRa [457]3 years ago
7 0
4.723 *10 to the second power
You might be interested in
The two cones below have the same radius, height, and
lozanna [386]

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

The cones are not concurrent because one cone is obliquewhich makes the length of these land height is different have the same radius same volumes and same height are the cones concurrent is the corresponding slant height sorry equal .concurrent counts must have concurrent corresponding slant height with all this corresponding being concurrent

3 0
1 year ago
Community Gym charges a $60 membership fee and a $55 monthly fee. Workout Gym charges a $200 membership fee and a $45 monthly fe
Lisa [10]

Answer:

4 Months, and the Total amount is 280

Step-by-step explanation:

60 + 55m = ?

200 + 45m = ?

60 + 55 = 115 + 55 = 170 + 55 = 225 + 55 = 280

200 + 45 = 245 + 45 = 290 + 45 = 235 + 45 = 280

           1                  2                 3                 4

6 0
3 years ago
3 out of every 5 picks are orange if 12 picks are orange how many picks are there in all
marishachu [46]
20 because 12 divided by 3 is 4. then you multiply 5 by 4. and you get 20.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
On Friday, 134 MP3s were downloaded from an online music store. Of the 73 country songs. 52 were downloaded by women. Of the 61
Natalka [10]

Answer:

13

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to grap
Debora [2.8K]
It is Constant. The cost per pound is 2.50 dollars. two would be on the x-axis, and 5 dollars would be on the y-axis. likewise, 3 would be on the x-axis, and 7.50 dollars is on the y-axis. 5 pounds would cost : $12.50
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The most hard question of all time that i need help :(
    8·1 answer
  • which function results after applying the sequence of transformations to f(x)=x^5 reflect over the y axis ; shift 1 unit left ;
    12·2 answers
  • PLEASE HELP asap :):)
    5·2 answers
  • What is the vertex of the graph of the function below?
    6·1 answer
  • 2x-12by 3 =2x by 5 sove the equation
    6·1 answer
  • Graph the equation. Let x​3, ​2, ​1, ​0, 1,​ 2, and 3. y=3x-1
    11·1 answer
  • I want answer for this one
    9·2 answers
  • help me with this page please!! please mark your answers with the questions or do it by order, and i will mark brainliest.
    15·1 answer
  • Which choice is equivalent to the product below when x is greater than or equal to 0
    13·1 answer
  • Does this table represent a function? why or why not x:2,2,3,4,5 y:1,4,4,2,5
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!