<span>-8(n+3)+28=-5n-5
-8n-24+28=-5n-5
</span>-8n+4=-5n-5
-8n+4-4=-5n-5-4
-8n=-5n-9
-8n+5n=-5n+5n-9
-3n=-9
-3n/-3=-9/-3
n=3
n=3 is the correct answer
The answer is for your paper is 21
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
<span> 25 30 35 40 46 60.5 75 80 81 82 90
min Q1 Q2/med Q3 max
81-35=46=Interquartile range
</span><span>Is that all the information you wanted?</span>