The answer to your question is B!
Have a wonderful day.
Answer:
See the explanation below.
Step-by-step explanation:

Starting from 
By putting
we have:

Answer 6 dollars and 52 cents
Step-by-step explanation: 6 1/4 = (6.25)
40.75/6.25 = 6.52 per unit price
Hey there!
#1 ⬇️
6 × 6 × 6 × 6 × 6
6 × 6 = 36
36 × 36 × 6
36 × 36 = 1,296
1296 × 6 = 7,776
Answer: 7,776 ☑️
#2 ⬇️
3 × 3 × 3 × 3
3 × 3 = 9
9 × 9 = 81
Answer: 81 ☑️
Good luck on your assignment and enjoy your day!
~LoveYourselfFirst:)