1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gtnhenbr [62]
3 years ago
7

A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces. What is the unit rate?

Mathematics
2 answers:
IrinaVladis [17]3 years ago
5 0
The unit rate is approximately 18 i think. Hope it helps :)
kvv77 [185]3 years ago
4 0
The correct answer is 0.556 byt rounded to the nearest cent its 0.06
You might be interested in
From least to greatest 2/3 -4 1/2 1/4 - 1/2 2 1/3
tamaranim1 [39]

Answer: -4 1/2 , -1/2 , 1/4 , 2/3 , 2 1/3

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Determine whether the quadrilateral is a parallelogram using the indicated method​
Dvinal [7]

13

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
PLEASE HELP! Do the angles stay the same degrees when the shape is reduced or enlarged?
stira [4]
Well....if the triangle shape stays the same then the angle stays the same even if its enlarged in size. It will stay the same because you didn't change the way the shpae looks like, it is just zoomed in.

Answer: The angle measurements stay the same when the figure is enlarged or reduced
5 0
3 years ago
120% of 37 is what number?
xxMikexx [17]
120% of 37 is 44.4. Good luck!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME
Orlov [11]

Answer:

15

Step-by-step explanation:

Hey there!

--------------------------

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which is grater: 25% of 15 or 15% of 25? Explain your reasoning using algebraic representations or visual models
    7·1 answer
  • What algebraic property is demonstrated in the equation below?<br> 5(8x-4) - 10= 40x-20 -10
    5·2 answers
  • PLEASE HELP A bag contains red and blue marbles, such that the probability of drawing a blue marble is 3/8 An experiment consist
    7·2 answers
  • Which integer represents 19°F bellow
    15·1 answer
  • Help please!!!! Thanks if u did
    10·2 answers
  • Speed test cost $5 each and large one-topping pizzas cost $6 each write an equation that represents the total cost t of c large
    15·1 answer
  • Write the expression using a single component x^56/x^24
    9·1 answer
  • The box plots show the grades of two different students in Ms.
    8·1 answer
  • How far is –8 from the origin?
    7·2 answers
  • Drag the tiles to the boxes to form correct pairs. Not all tiles will be used.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!