Answer:
33 chairs
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
Divide
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.
So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can
Hope this help!
I would find the common factors between all of them, and settle with the factor 3.
If I have 3 tanks:
12/3 = 4
24/3 = 8
30/3 = 10
In each of the 3 tanks, there will be 4 angel fish, 8 sword fish, and 10 guppies.
I hope I helped :)
(I hope I didn't misunderstand the question, so if I did, I'm really sorry about that.)