Katie won't have more than 100 shells until the 7th day
X² = 16
x = ±√16
x = <span>±4
</span>The roots of this equation are -4 and 4
<span>Сorrect answer is third from above</span>
Answer:
$6.00 for 5 apples
Step-by-step explanation:
$5.00/4= $1.25 per apple
$6.00/5= $1.20 per apple
5¢ cheaper
Answer:
166 units^2
Step-by-step explanation:
Just add them all??