1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ymorist [56]
3 years ago
6

Can someone help me simplify this?

Mathematics
1 answer:
worty [1.4K]3 years ago
7 0
The answer is D !! 12x !!
You might be interested in
Each pack cost 3. he spent a total of 18 on gum. how many packs of gum did he buy.
TEA [102]

Answer:

So to figure that out you would take the money that he spend which was 18, each pack of gum cost 3, so to figure out the question you would simply divide 18 by 3 which would give you 6.

so how would you check that answer you could take 6 and multiple by the cost of each pack which would give you 18.

so answer is 6.

Step-by-step explanation:

18/3

=6

7 0
2 years ago
A grocer bought 25 bags of flour from a wholesaler. He marked up the
qwelly [4]

Answer:

$ 1.50 x 25= 37.50

Step-by-step explanation:

Subtract that from $ 87.50 you get remainder $ 50.00.

Therefore grocer paid $ 50.00 for 25 bags. $ 50.00 divided by 25= $ 2.00 per bag.

8 0
2 years ago
Write the numbers -2.1, -1.8, -2.5 and -2.7 from greatest to least.​
Fiesta28 [93]

Answer:

-1.8, -2.1, -2.5, -2.7

Step-by-step explanation:

the bigger the negative number, the smaller it is

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
(a) Approximate the decimal equivalent of each number to the nearest tenth.
storchak [24]

Answer:

2,3    3    5

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Fill in the missing values in the formula. What is the variance? 0 3.217 3.522 12.405 148.86
Lerok [7]

Answer: This’s the answer for your question 12.405

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the midpoint of AB given A(-1, 4) and B(7, 6).
    5·1 answer
  • What is the slope of a line that contains the two points (4, 6) and (2,-5)?
    5·2 answers
  • in Seattle it rained 265 days last year and239 days the year before. About how many more days did it rain last year then the yea
    13·1 answer
  • Marie is a party planner who is helping a couple plan their wedding reception. Marie suggested 2 different reception locations a
    14·1 answer
  • Pls help!!!!!! I need the answer as fast as possible ​
    6·1 answer
  • John read the first 144 pages of a novel, which was 3 pages less than 1/3 of the novel. Write an equation to determine the total
    9·1 answer
  • Derrick's Dog Sitting and Darlene's Dog Sitting are competing for new business. Derrick's Dog Sitting charges $14 plus $5 per ho
    5·1 answer
  • SUMMATIVE TEST
    5·1 answer
  • The area of a square is 25/36 in.squared. what is the length of its side
    7·1 answer
  • 3. For what value of x is
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!