Answer:
So to figure that out you would take the money that he spend which was 18, each pack of gum cost 3, so to figure out the question you would simply divide 18 by 3 which would give you 6.
so how would you check that answer you could take 6 and multiple by the cost of each pack which would give you 18.
so answer is 6.
Step-by-step explanation:
18/3
=6
Answer:
$ 1.50 x 25= 37.50
Step-by-step explanation:
Subtract that from $ 87.50 you get remainder $ 50.00.
Therefore grocer paid $ 50.00 for 25 bags. $ 50.00 divided by 25= $ 2.00 per bag.
Answer:
-1.8, -2.1, -2.5, -2.7
Step-by-step explanation:
the bigger the negative number, the smaller it is
Answer:
2,3 3 5
Step-by-step explanation:
Answer: This’s the answer for your question 12.405