Answer: C
Step-by-step the table that's flipped the y and x values of the given table
Desmos helps me with graphing equations I reccomend using them.
Answer:
3/4-7/9+2/3=0.63
Step-by-step explanation:
.........
4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds
Answer:
it will take her 12 days
Step-by-step explanation:
you do this problem by subtracting the 180 form 720 thne dividing by how much she will be adding every day