1 pound = 16 ounces
16+9 = 25 ounces
2 /25 = 0.08 per ounce
it costs 8 cents per ounce
Answer:
Answer:<em>I think that is right...</em>
Answer:<em>I think that is right...Please make me brainliest...</em>
c
Step-by-step explanation:
took test
angle BGC and angle BAD
I can't answer that if there is no picture, I'm sorry