Did you really think someone would write you a whole essay just for fun
<span>A)Both m(x) and p(x) cross the x-axis at 7.
B)Both m(x) and p(x) cross the y-axis at 7.
C)Both m(x) and p(x) have the same output value at x = 7.
D)Both m(x) and p(x) have a maximum or minimum value at x = 7.
m(x) = p(x) at x = 7
</span><span>
True statement about x = 7.
C)Both m(x) and p(x) have the same output value at x = 7. </span><span>
</span>
That is around 13 or 14 cents. The specific answer is 13.65853659 cents, but you can either round up to 14 or round down to 13 (rounding up to 14 is the correct way to do it.)
First you divide 1.12 by 8.2 to get the unit rate because It takes $1.12 to buy 8.2 ounces. 1.12/8.2=13.65853659
Hope this helped!
Answer:
8/5×3/7=
8 × 3
5 × 7
= 24/35
Step-by-step explanation:
24/35
If number is equivalent to x.
Answer is:
9•x-6/x