Answer:
Option D will be correct.
Step-by-step explanation:
The 333 erasers cost $4.41.
We have to determine the cost of 444 erasers.
Let the price of 444 erasers is $x.
Therefore, since the number of erasers cost per dollars is constant, hence the equation that would help to determine the cost of 444 erasers will be 
⇒ 
Therefore, option D will be correct. (Answer)
Answer:
16
Step-by-step explanation:
We can count the number of sides of the shape, with every gridline being 1 unit.
The perimeter is the outline of the shape.
There are 16.
16*1 unit = 16
<em>I hope this helps!</em>
Answer to the problem is 18x^4
AB + CD = BC + DA
<span>Where A, B, C, and D are points on the quad, and AB is the length of the line A to B, etc. </span>
<span>Since you know three sides, you can easily solve for the fourth. </span>
Total rental cost = $390 = 2($30/day) + ($0.25/mile)x (x=number of miles)
330
Then 390 = 60 + 0.25x => 330 = 0.25 x => x = ------------
0.25
x comes out to 1320 miles.