1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marusya05 [52]
3 years ago
11

20 pts! please help? <3

Mathematics
2 answers:
jeka57 [31]3 years ago
7 0
I have included the answer in the picture attached below:

FinnZ [79.3K]3 years ago
6 0
The answer is a because i said so.
You might be interested in
Kid got 50 things of ravioli. He puts 30 rats in his ravioli. What is the percentage of ravioli that doesn't have rats in it com
GREYUIT [131]

Answer:

60% to 40%

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Subtract 8 from 10, then add n to the result
ohaa [14]

Answer:

(10-8) + n

Step-by-step explanation:

Good luck with your work!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Determine if the two figures are congruent and explain your answer.
forsale [732]
The two figures are congruent because the side lengths are the same, therefore making the angle measures the same.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Will give brainliest!!
Illusion [34]

Answer :

a + 1/4b

6/a + b/4

ab- 17

b/2 + 4

b + 1/a

5a - 6

Step-by-step explanation:

5a - 6 = 9

b/2 + 4 = 8

ab - 17 = 7

6/a + b/4 = 4

b + 1/a = 8.5

a + 1/4b = 3.03125

8 0
3 years ago
Who was the first person to prove the pythagorean theorem?
sergeinik [125]

Pythagoras & his colleagues

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Reasoning Zach texted 8 different friends each day for three days about a new game. Then Zach texted 8 friends about a new movie
    5·1 answer
  • Carlos bought a $235 water heater with his credit card. He used the water heater for five years before replacing it. He paid off
    12·1 answer
  • one orange and one apple cost 1.05, two oranges and three apples cost $2.75, how much do two apples cost?
    13·1 answer
  • Farmers Han and Vreel both bought querts and Kents for their farms. Han bought 1 quert and 9 kents for $51. Vreel bought 8 quert
    12·1 answer
  • Jack’s room is 20 by 25 feet. Mark draws a line directly from one corner of the room to the opposite corner of the room. How lon
    5·1 answer
  • 3 five-dollar bills, 3 one-dollar bills, 3 quarters, 1 dime, and 3 nickels. How much money does he have?
    6·2 answers
  • PLEASE HELP!! Determine whether the triangles are similar. If similar state how (AA~,SSS~, or SAS~), and write a similarity stat
    8·1 answer
  • What is 1.235 repeating as a fraction
    15·1 answer
  • Plc help! Factor completely 2a^3b-ab^3-1 2/3ab^3-a^3b-4 1/2a^2b-1/2a^2b
    8·1 answer
  • HELP THANKS 5y = 100 = ?
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!