Answer:
x=12
Step-by-step explanation:
Cost/ ounce
16 ounce $1 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce
$ 3.20 100 ¢ 320
I believe it would have been $347,316.95 at the time of purchase.
1.2% of 456996 is 5483.952

So:

Answer:
1.25 kilometers
Step-by-step explanation:
distance divided by time
so
7.5/6= 1.25
113,115,117 if you add them up you should get 345