1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kow [346]
4 years ago
10

2f=gD+1DSolve for D​

Mathematics
1 answer:
dezoksy [38]4 years ago
8 0
D = 2f / g+1
:).......
You might be interested in
Solve the system by substitution.<br> 3x + 2y = 15<br> y = 6x
olga2289 [7]

Answer:

the answer should be (1,6)

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with 6 and 10
Archy [21]
Do both as equation it will make it easier for her
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tom has a solid, wooden block that is a rectangular prism with non-square bases. He saws the prism parallel to the base. What sh
Katyanochek1 [597]

Answer:

A) Rectangle

Step-by-step explanation:

Hope this helps :D

6 0
3 years ago
1) A shirt went from $8 to $10.
bagirrra123 [75]

Answer:

1) 20% change I think its an increase.

If needed I could try to answer the 2nd question but I am sure that I got the first one right.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Help please...................
lys-0071 [83]

Answer:

ok so what im seeing is a mickey mouse on the paper, the answer to all question has to mikey mouse

Step-by-step explanation:

mickey mouse is on the paper like its giving you the answer? why would you need help ITS SO SIMPLE

8 0
3 years ago
Other questions:
  • 1.whats the difference -2 -6
    14·1 answer
  • A car passes a landmark on a highway traveling at a constant rate of
    14·1 answer
  • Decimals greater than one write the word form and the expanded form for each 2.51
    6·1 answer
  • What is 10% on sale for sale on $ 37.89
    11·1 answer
  • In a math class with 28 students, a test was given the same day that an assignment
    8·1 answer
  • Plzzzzz help me with this math plzzzz
    9·2 answers
  • A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$32.45. What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    11·1 answer
  • Help plz 20 points do all work
    14·2 answers
  • Please help this is Geometry
    10·1 answer
  • Carl is buying supplies for a party bags of chips cost three dollars per bag and sodas cost two dollars per can he has $24 to sp
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!