1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
notsponge [240]
4 years ago
10

Eight times the difference of 2 and a number

Mathematics
2 answers:
elena-14-01-66 [18.8K]4 years ago
8 0

Answer: meh

Step-by-step explanation:

Rina8888 [55]4 years ago
6 0
8x-16=3x+9
5x=25
X=5
The number is x=5
You might be interested in
I dont understand what the question is asking me​
kipiarov [429]

Answer:

\huge\boxed{\sf

Step-by-step explanation:

∠E = 1/2 (mCD - mAB)

<u>Where mCD = 110° and mAB = 30°</u>

∠E = 1/2 (110° - 30°)

∠E = 1/2 (80°)

∠E = 40°

\rule[225]{225}{2}

Hope this helped!

<h3>~AH1807</h3>
6 0
3 years ago
(5x - 7) + (10x 7) = 180
goldfiish [28.3K]
15x=180
x=12

hope this helps
4 0
3 years ago
0.3 repeating as a fraction
melomori [17]

Answer:

3/10 or three-tenths

Step-by-step explanation:

Hope this helps=D

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plot the x- and y-intercepts to graph the equation. y=−12x−3 could you guys plot it on a graph? if so thank you whichever one is
tamaranim1 [39]

Answer:

(-4, 0)  (8, 0)

Step-by-step explanation:

I did the K12 test.

3 0
3 years ago
7(3x/1)=-1<br>its distributive property but I don't know how to solve it​
Lelu [443]
7(3x/1)=-1
7(3x)=-1
21x=-1
21x/21=-1/21
X=-1/21

Answer: -1/21
7 0
3 years ago
Other questions:
  • भवानी भिक्षुको वल्यकल कसरी बित्यो?​
    8·1 answer
  • Joseph and Tyler went to the hobby store. They each bought a race car for $15.99. Joseph bought a blue race car for $2.99 and Ty
    13·1 answer
  • The lengths of pregnancies are normally distributed with a mean of 268 days and a standard deviation of 15 days.
    9·1 answer
  • The graph below shows the value of Edna's profits f(t), in dollars, after t months:
    5·2 answers
  • Please help!!!<br> Geometry
    9·1 answer
  • What is the greatest common factor if 9 and 15
    8·1 answer
  • What is 2 copies of 1/6
    12·1 answer
  • A 5-pound bag of cat food costs $11.25. What is the unit price of the cat food?
    15·1 answer
  • Write and equation of the line below ​
    11·1 answer
  • Which decimal is equivalent to 13/11
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!