Joel and sharply are selling flowers bulbs for a school fundraiser. Customers can buy bags of wildflowers bulbs and bags of daff
odils bulbs. Joel sold 12 bags of wildflowers bulbs and 1 bag of daffodil bulbs for a total of 81. Sharply sold 4 bags of wildflowers bulbs and 2 bags of daffodil bulbs for a total of $42. What is the cost of one bag of wildflowers bulbs
1 answer:
You might be interested in
The answer would be
p≥1
hope this helps :3
Answer:
its 5 and 1/2
Step-by-step explanation:
Answer:
the answer is b when we have two positives it makes a negitive therefore its b
Step-by-step explanation:
35 + 15 x 4 = 60. Paola read 60 pages in total.
Answer:
6264
Step-by-step explanation:
(2+2)×2-11×+28 6×2
= 6264