Answer:
6 weeks
Step-by-step explanation:
18x 6 = 108
116+108=223
Answer:
$55.20
Step-by-step explanation:
Create a proportion where x is the cost of 12 lbs of walnuts:
= 
Cross multiply and solve for x:
0.75x = 41.4
x = 55.2
So, for 12 lbs of walnuts, it will cost $55.20
Answer:
75*10=750
Step-by-step explanation:
10 tickets, each 75 dollars, so u multiply 75 by 10 to get 750, just write 75 and rop the 0. $750
the answer is 6/13 because 12/26 reduces so the answer is 6/13