1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Eva8 [605]
3 years ago
11

A part of your bike has broken. You decide to send it back for a full refund. It has cracked along every line of symmetry.

Mathematics
1 answer:
Scilla [17]3 years ago
6 0

Answer:

1

Step-by-step explanation:

line is going along the whole bike


You might be interested in
A strawberry weighs about 1 out of ten an orange. if an orange weighs about 67 grams, about how many grams does a strawberry wei
andre [41]

Answer:

16.75 g

Step-by-step explanation:

Orange's weight = 67 g

Strawberry's weight

= ¼ of the weight of orange

= ¼ × weight of orange

= ¼ × 67 g

= 67 g/4

= 16.75 g

8 0
2 years ago
How to convert 64 mm to fraction
natulia [17]
1m= 1000mm

so 64mm*1m/1000mm=64/1000m
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which point is on the interior of ∠DEF?
LuckyWell [14K]
I would say D. point G would be the correct answer
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Using long division, what is the quotient of 3x^4 + 20x^3 + 14x^2 + 17x + 30 and x + 6 ?
Mariana [72]

Answer: D

The first: (x+6)(3x3+2x2+2x+5)

The second:

factor x+6

Cannot factor

Step-by-step explanation: hope this help

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A store charges $280 for a coat. This price is 40 percent more than the amount it cost the store to buy the coat. At the end-of-
GuDViN [60]
280 * 0.6 = 168
168 is the amount it cost the store to buy the coat.
168 * 0.7 = 117.60
it would cost an employee 117.60 to purchase the coat at the sale
5 1
3 years ago
Other questions:
  • Coach Johnson need to buy shin guards for junior varsity and varsity basketball players the following package of shin guards are
    7·2 answers
  • Can be expressed as the sum u=v+w, where v satisfies the initial conditions
    13·1 answer
  • Find the mean median and mode of the data set round tenth 15 , 4 , 4, 8, 7 ,15 ,4 ,15,4 ,5
    12·2 answers
  • Help me find out this prom or
    10·2 answers
  • A local clothing shop is marking down all of its summer clothes by 75%. sarah would like to purchase a swimsuit that is original
    14·2 answers
  • There are 42 children in the classroom each student will get 28 pencils and 46 erasers how many pencils will the teacher have to
    12·2 answers
  • 600 ÷ 300 hey answers
    5·2 answers
  • Can someone help fast​
    8·2 answers
  • A 50 once container of popcorn costs $6.00. What is the cost per ounce of popcorn
    11·1 answer
  • Mn²- 2m²n-8m²n - 2mn²​
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!