1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
cupoosta [38]
3 years ago
5

What 9 intergers are between -3.5 and 5.5

Mathematics
1 answer:
laila [671]3 years ago
6 0
3.5  3.4   3.3   3.2   3.1   3   -5.5  -1  -2 
You might be interested in
The histogram below shows information about the number of books students read in a month:
max2010maxim [7]

Answer:

Option C is true - The number of students who read 4 books or fewer

Step-by-step explanation:

Here, to find the mean and median, we do not have proper information or specific values. We just have the ranges, so both the mean and median cannot be determined.  So, options A and B are not correct.

We can see two bins covering the 9 or more books, so option D cannot be true either.

Therefore, only option C is left and that is true.-  the number of students who read 4 books or fewer.

6 0
3 years ago
Helpppppppppp plssssss
cluponka [151]
Pretty sure the answer is 6
8 0
2 years ago
What is the common difference, d, in the arithmetic sequence defined by the formula below? an=2n+1
marishachu [46]
<h3><u>Answer:</u></h3>

  • d = 2

<h3><u>Solution:</u></h3>

We are given that the arithmetic progression is defined by :

➝ 2n + 1

<em>Therefore, </em>

  • <u>For </u><u>first </u><u>term</u>

➙ n = 1

➝ 2 × 1 + 1

➝ 2 + 1

➝ 3

  • <u>For </u><u>second </u><u>term</u>

➙ n = 2

➝ 2 × 2 + 1

➝ 4 + 1

➝ 5

  • <u>Common </u><u>difference</u>

➙ 2nd term - 1st term

➝ 5 - 3

➝ 2

<h3><u>More </u><u>information</u><u>:</u></h3>

  • The difference between the successive term and the preceding term is the difference of an arithmetic progression. It is always same for the same arithmetic progression.

5 0
2 years ago
Destiny paid $6.60 for a dozen cupcakes for a birthday party. What is the unit cost for each cupcake?
netineya [11]

Answer:

e e enene

Step-by-step explanation:

enenenee

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Layla ran 4 3/8 miles on Saturday and 4 3/8 miles on Sunday. How many miles did Layla run in all on Saturday and Sunday?
soldi70 [24.7K]
4 3/8 + 4 3/8 = 8 3/4 or 8.75 miles
8 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the measure of A ? ​
    11·2 answers
  • N is a positive integer.<br> Explain why n(n-1) must be an even number.
    9·1 answer
  • There are 58 students enrolled in an art class. The day before the class begins, 10.3% of the students cancel. How many students
    8·1 answer
  • 3[ (5)/(-9) (6)/(-2)]-2[(0)/(-2)(2)/(-4)]
    11·2 answers
  • 2x-21+6=x-3. How would you solve this
    13·1 answer
  • Write an equation for the line passing through the given pair of points. Give the final answer in standard form.
    12·1 answer
  • Locate the b term in the equation.
    15·1 answer
  • Write 27 + 21 as a product using the GCF as one of the factors.
    11·1 answer
  • Describe the steps to solve using the Quadratic Formula:
    11·1 answer
  • What does the ordered pair (1,67) represent in this situation?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!