1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Semenov [28]
3 years ago
6

3/4÷5 equal djdjjfjfndjdjdjrj

Mathematics
1 answer:
babymother [125]3 years ago
7 0

Answer:

0.15

Step-by-step explanation:

3/4÷5

You might be interested in
Pets R Us claims in their advertisement that they have the best price in town for ChowChow dog food. They sell 20-pound bags for
Ilya [14]

Answer:

stuff4pets has better price by 2 cents

Step-by-step explanation:

unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound

unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help again please!!
ivann1987 [24]
Answer c because .10 x 40 equals 4 plus 2
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which point is located at the origin?<br><br> A<br> B<br> C<br> D
Alina [70]
A because the origin is at 0,0 and point A is at 0,0
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
John into friends are going out for pizza for lunch they split one pizza in three large pizza cost $12 he spent a total of 16.95
grin007 [14]

The large drink is 4$

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What would the equation be if the sum of t and 2 is equal to 5 less than t
TEA [102]

Answer:

t=\frac{3}{2}

Step-by-step explanation:

1.

t+2=5-t

2.

2t+2=5

3.

2t=3

4.

t=\frac{3}{2}

7 0
3 years ago
Other questions:
  • PLEASE DONT GUESS, Thank you
    15·2 answers
  • Write the fraction as a decimal. 22/15
    14·2 answers
  • How much money will Charlie in 2013
    15·1 answer
  • What is the area of a rectangular parcel of land that is 7/8 mile by 1 1/2 miles?
    5·1 answer
  • What does the equation 0=-5n-2n equal n?
    7·1 answer
  • Write down the number that is equal to the fifth power of 10
    7·2 answers
  • Ms lemus buys 7 boxes of snacks .each box has 12 packets of fruit snacks and 18 packets of cashews.tape diagram and multiplicati
    9·1 answer
  • What is the equation of this line?
    9·2 answers
  • Find |14.06|= I'm having trouble with this.
    12·2 answers
  • 12+3/5x−8−7/10x=?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!