Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound
Answer c because .10 x 40 equals 4 plus 2
A because the origin is at 0,0 and point A is at 0,0
Answer:

Step-by-step explanation:
1.

2.

3.

4.
