Hi, all we need to do is to divide the number of brownies by the number of students, and we will get the amount of how many would each student get.
26/15 = 1,73 brownies per student.
Answer:
Step-by-step explanation:
191.2 = 2.3L +65.5
191.2 - 65.5 = 2.3L {Subtract 65.5 from both sides}
125.7= 2.3L
L = 125.7/2.3
L = 54.65
6 : 24 x : 20 Cross multiply.
Mmm like 4 if to 30 in total but I ain’t know out 100
The answer is option d.
<span>The teenage market is a market that is categorized by consumer way.
we can say this because consumer means what you use or what you like to you use. These days teenagers like to eat fast food and go out with friends to enjoy and eat. so if you market a fast food shop, it means you are looking at the consumer way. That is why d is the best option.</span>