1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lemur [1.5K]
3 years ago
13

Don is paid $4.75 on each class ring sold. How much will he earn if he sells 90 class rings?

Mathematics
1 answer:
Mice21 [21]3 years ago
8 0
He will earn $427.50  because $4.27 times 90 equals $427.50
You might be interested in
The Ribys spent 5625 for 4.5 acres of land Find the price per acre
Margarita [4]
We can find the price per arc by dividing the total price by the amount of arc.
so in this case
5625 is the total money spent
and 4.5 is what they get when spending that amount of money
5625 / 4.5
= 1250
The price per arc is $1250
therefore, the answer is $1250. 
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A. Dos números enteros positivos cuya diferencia sea 42
vivado [14]

Answer:

ne hamla que estas no habla espanol

Step-by-step explanation:

que

4 0
3 years ago
Solve x^2 – 7x = -13.
lara31 [8.8K]

Answer:

No solutions I think

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Zach wants to have a flower bed in his backyard he measures the area of the flower bed to be 10 square feet the actual measureme
MrRissso [65]
The answer would be- 6%
4 0
3 years ago
What is the value of x in this equation -6x =72
Svetradugi [14.3K]
The value of x in that equation is -12
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Check my work!<br> (blue is my choice)<br> |<br> |<br> |<br> v
    6·2 answers
  • A number z minus 6 is greater than or equal to 11​
    5·2 answers
  • (I'LL GIVE BRAINLIEST)
    14·1 answer
  • Which of the following best represents the average speed of a fast runner?
    8·2 answers
  • 25 POINTS!! Please help!!!! write with all steps. Thanks!
    6·1 answer
  • kelly answered 3 items on a test incorrectly. this was 6% of the items. How many items were on the test?
    12·1 answer
  • Find the smaller of 2 consecutive intergers, x, if the sum of the smaller and 6 times the larger is -29. Write an equation to de
    14·1 answer
  • Help please !!! At a local Brownsville play production, 420 tickets were sold. The ticket prices varied on the seating
    13·1 answer
  • Lines / and m are parallel. Line / can be represented by the equation 3x + 4y = 8. If line
    12·1 answer
  • Elements of {1,2,3,4,6,12} and {4,6,8,10}
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!