Answer:
on the second one you put 5 basketballs and four baseballs
on the third one you in think your gonna put the same thing as the first one
I am not sure about the last sorry in advance
Answer:
$57,791.8
Step-by-step explanation:
Each acre cost $43.60.
If the famer wants to harvest 1325.5 acres he has to pay 43.6 per acre
43.60×1325.5= 57,791.8
Answer:
She spent 8 dollars.
Step-by-step explanation:
24 divided by 3 is 8