Answer:
D.
Step-by-step explanation: You can use desmos for any graphing problem. Its your best friend for graphing
The correct answer is 1.4 or 1 4/10
I did this by turning 7/10 into a decimal which is 0.7.
Now I just add 0.7 + 0.7.
For that equation i got 1.4
This would equal 1 4/10
Answer:
A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc.
Step-by-step explanation:
how do you not know what are unit rates
Answer:
g(x) = 1/2x^2
Step-by-step explanation: